کد خبر: JPXjO زمان: 17:47 1398/03/15   بازدید: 87006

مالکیت توپ را دوست دارم؛

ویلموتس: همیشه تیم هایم تهاجمی بوده اند

مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی ایران در نشست خبری پیش از بازی با سوریه حضور یافت.

به گزارش ورزش سه، ویلموتس در ابتدای صحبت هایش عنوان کرد: در ابتدا دو نکته می‌گویم. من همیشه احترام زیادی برای سنت‌ها و بازیکنان پیشکسوت قائل بودم. مراتب تسلیت خودم را به یکی از پیشکسوتان فوتبال ایران (نعیم سعداوی) عرض کنم که همسر خودشان را از دست دادند. در زندگی چیزهایی هست که از فوتبال مهم‌تر هستند. مثل خانواده به ویژه در جامعه ایران. هم‌چنین پایان یافتن ماه رمضان و عید فطر را به شما تبریک می‌گویم.

 

 او که با مسعود شجاعی در این نشست حاضر شده، در خصوص بازی های دوستانه تیم ملی گفت: دو بازی دوستانه داریم تا پتانسیل بازیکنان را بررسی کنم. در مورد وضعیت بدنی بازیکنان باید بگویم که بیشتر آنها 15 روز است که مسابقه نداده‌اند و از شرایط بازی دور بودند که سعی کردیم آنها را برای این دو بازی آماده کنیم و بازیکنان هم انگیزه بالایی دارند.

 

وی درباره شناختش از بازیکنان اظهار داشت: این دو بازی که قبل از آمدن من هماهنگ شده، فرصت‌های خوبی هستند تا از وضعیت تیم شناخت پیدا کنیم. هرچند بازیکنان در شرایط بدنی ایده آل نیستند، اما هم من و هم بازیکنان این انگیزه را داریم که در این دو بازی توانایی های خودمان را نشان دهیم.

 

ویلموتس در پاسخ به سوالی راجع به نحوه بازی تیم های او گفت: من مربی‌ای هستم که مالکیت توپ را دوست دارم تا بتوانیم با تصاحب توپ بازی را کنترل کنیم. با این حال بلاک کردن توپ و پرس را لازم داریم تا بتوانیم بازی حریف را هم کنترل کنیم. این نوع بازی تهاجمی را همیشه به همراه داشتم و در تیم ملی بلژیک و ساحل عاج هم این شکل بازی را دنبال می‌کردیم.

 

ویلموتس در پاسخ به این سوال که چه میزان از بازیکنان شناخت دارد و آن ها را در چه پستی قرار خواهد داد، گفت: وقتی شما یک کشوری را نمی‌شناسید بهتر است که به سابقه رجوع کرد. من هم همین کار را کردم تا سبک بازیکنان را بشناسم و از آن‌ها انتخاب کنم. بعد از این دو بازی سعی می‌کنم بازیکنان جدید را رصد کنیم و بازیکنان با پتانسیل را به تیم ملی دعوت کنیم. جوانان باید به تیم ملی اضافه شوند. این بستگی به بازیکنانی دارد که در اختیار داریم. ما الان قدوس و آزمون را در اختیار نداریم. در بازیکنان تیم ملی یک حالت تهاجمی وجود دارد. من باید تعادل را برقرار کنم بین بازی دفاعی و تهاجمی. به کاری که قبل از من انجام شده است کاری ندارم و کار خودم را دنبال می‌کنم. اگر در این ۸ سال تیم ملی با حالت تدافعی کار کرده است شاید بخواهد هم‌چنان همین‌گونه بازی کند اما من مربی هستم که دوست دارم تیمم تهاجمی بازی کند و به تیم حریف فشار بیاورد. ما تا جام جهانی ۳ سال فرصت داریم.

 

سرمربی بلژیکی تیم ملی درباره رنکینگ تیم ملی و هدفش برای تیم ایران گفت: بحث جایگاه و رنکینگ برای ما مهم نیست و مهم این است که برای سومین بار متوالی به جام جهانی برویم. ما سعی می‌کنیم یک سبک بازی متعادل ارائه بدهیم. البته این به حریف هم بستگی دارد وقتی با برزیل بازی کنیم نمی‌شود مالک توپ بود. سعی می‌کنیم از بازیکنان در همان پستی که در باشگاه بازی می‌کنند استفاده کنیم. ما نمی‌توانیم در سه جلسه تمرین پست بازیکنان را عوض کنیم. این کار را در تیم ملی بلژیک انجام دادم و موفقیت‌آمیز بود. ما از نزدیک بازی‌های ایران را رصد می‌کنیم.